Medalistki nagrodzone przez władze miasta

Zofia Tuła, Lucyna Kornobys oraz Katarzyna Dwilewicz – trzy medalistki diametralnie różniących się dyscyplin zostały nagrodzone przez władze miasta za osiągnięcia sportowe podczas spotkania, które odbyło się dziś (12.10) w „Termach Cieplickich”.

AAA 2144

Pierwsza z nich zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Kajakowym Freestyle’u w konkurencji K1K senior, zajęła także znakomite miejsce w Pucharze Świata. Druga przyzwyczaiła nas już do swoich zwycięstw (jest zdobywczynią medali olimpijskich w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem podczas ostatniej ParaOlimpiady w Rio de Janeiro). Katarzyna Dwilewicz z kolei, uczennica III Liceum zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach. Odbyły się one w Rumunii w pierwszych dniach września br.

AAA 2122

To przypadek, że w ostatnim czasie medalistkami w międzynarodowych konkurencjach zostały wyłącznie kobiety, ale gdyby do tej trójki dodać dwie kolejne olimpijki, z poprzednich edycji Igrzysk – Maję Włoszczowską w kolarstwie, czy Sylwię Bogacką w strzelectwie, to widać, że w Jeleniej Górze sukcesy sportowe najwyżej rangi osiągają najczęściej kobiety i to w większości w takich dyscyplinach, o których wielu z nas dowiedziało się właśnie dzięki ich zwycięstwom.

Czy nagradzane właśnie medalistki znajdą swoje naśladowczynie? Wszystkie trzy reprezentują sporty indywidualne, ale ze względu na rozpopularyzowanie szachów w wielu szkołach przez ojca Katarzyny Dwilewicz i stworzenie podwalin do powstanie silnego klubu dziecięcego i młodzieżowego daje przesłanki, by myśleć o tym całkiem realnie.

 

{gallery}sport/2017/czaplicki/a10{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł