Dodatkowe pieniądze na termomodernizację dla JSM w Jeleniej Górze… Czy będzie taniej ?

Jak poinformowała w środę podczas konferencji prasowej Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, już wkrótce termomodernizacji zostaną poddane budynki przy ul. Kiepury 30 i 32, przy ul. Sygietyńskiego 1, 3 i 5, na Gałczyńskiego oraz jeden budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie 13. W ramach termomodernizacji zostanie przeprowadzona wymiana okien, dachu i instalacji. To wszystko będzie możliwe dzięki sporemu dofinansowaniu ze środków unijnych.

AAA 1934

11.10.2017 prezes Mieczysław Grabowski podpisał umowę z marszałkiem województwa dolnośląskiego.

– Udało nam się to po trzyletnim okresie negocjacji stowarzyszenia „Razem Cieplej”. Zostało ono powołane przez spółdzielnie z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa oraz kilka innych miejscowości. Dzięki temu w Regionalnym Programie Operacyjnym po raz pierwszy w historii spółdzielczość została zapisana jako beneficjent środków unijnych – oświadczył Mieczysław Grabowski.

Są powody do zadowolenia, ponieważ kwota zadania to ponad 4,3 mln zł, w tym aż ponad 2 miliony złotych to dofinansowanie unijne. Jak to podkreślił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, termomodernizacja spowoduje, że w ciągu roku zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery prawie o 400 ton. Dzięki temu skorzystamy wszyscy, nie tylko mieszkańcy bloków, które dzięki projektowi zostaną poddane tak oczekiwanej termomodernizacji. Warto podkreślić, iż w skali roku w kieszeniach mieszkańców JSM zostanie około 3 mln złotych.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł