Biegi terenowe przedszkolaka MIP nr 14

Prezydent Miasta Marcin Zawiła po raz kolejny objął Honorowym Patronatem Miasta Jeleniej Góry imprezę zorganizowaną przez Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 „IV Biegi Terenowe Przedszkolaka”.

AAA 3092

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy dla wyrabiania umiejętności i nawyków, a obowiązkiem każdej osoby dorosłej, zwłaszcza nauczycieli jest stwarzanie każdego dnia warunków sprzyjających nauce właściwych zachowań podczas sytuacji niebezpiecznych. Tylko kreatywna realizacja działań o charakterze profilaktycznym przez nauczycieli umożliwi wytworzenie się określonych kompetencji u dzieci i ułatwi funkcjonowanie w życiu następnych pokoleń w przyszłości. Na całej trasie biegu znajdowały się stanowiska przedstawicieli WOPRu, Policji, GOPRu, Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego, Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą nr 1 Straży Pożarnej, przy których dzieci mogły wykazać się wiedzą i umiejętności w kształtowaniu postaw sprzyjających odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwał Pan Jacek z zespołu Jaco- Med. Zabezpieczeniem trasy biegu zajęła się młodzież z klasy mundurowej z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach W zabawie wzięły udział wszystkie państwowe przedszkola z terenu Jeleniej Góry. Po przejściu całej trasy na dzieci czekał poczęstunek.

W zabawie mogły wziąć udział również nauczycielki, które rozegrały między sobą mecz piłki siatkowej, pokazując tym samym, że bawić się można w każdym wieku.

Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 serdecznie dziękuje przedstawicielom jednostek: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego, Straży Pożarnej, Policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ZSTiL w Piechowicach oraz pracownikom całego przedszkola za pomoc w organizacji a uczestnikom za czynny udział w zabawie.

 

{gallery}przedszkola/2017/mp14/a1{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł