EKO ŚWIAT – Baw się i Edukuj!

Już 3 września od godziny 12 do 18 zapraszamy wszystkie dzieci do poznawania EKO ŚWIATA. W Galerii Sudeckiej będzie można zobaczyć interaktywne eksponaty, które pozwolą na przyswojenie wiedzy na temat ekologicznego stylu życia w lekki, łatwy i przystępny sposób.

a474c6baa6e09e497f8dcb50ffe6a4849c8c1ab6

Eko Świat w naszym domu to propozycja edukacji ekologicznej, prowadzonej zgodnie z ideą “edutainment”, a więc uczyć bawiąc. Metoda ta polega przede wszystkim na wzbudzeniu żywego zainteresowania ucznia prezentowaną tematyką.

Tego dnia przedstawiona zostanie interaktywna wystawa “Nasz Eko Dom”, która składa się z 4 prezentowanych pomieszczeń: kuchnni, salonu, biura oraz łazienki, a także z aż pięciu domków edukacyjnych. Każdy pokój został wykonany z elementów drewnianych oraz ruchomych, a uczestnik wystawy musi wykonać wiele zadań, by sprawdzić, czy jego codzienne czynności są ekologiczne. Również w domkach edukacyjnych nie zabraknie ciekawych zadań – uczestnicy mają za zadanie rozwiązać eko-krzyżówki, posegregować odnawialne i nieodnawialne źródła energii, ułożyć puzzle oraz odgadnąć zagadki.

Rozrywkę zapewnią warsztaty malowania worków na buty lub plecaków na szkolne wycieczki. A dodatkową atrakcją, która zainteresuje każdego, będzie wielkoformatowa, ekologiczna gra planszowa, w której gracze będą jednocześnie pionkami. Na scenie wszyscy razem zagramy na niezwykłych instrumentach wykonanych przez dzieci pod okiem uczestnika Mam Talent – Ryszard Bazarnik.

W programie mnóstwo zabaw ruchowych i konkursów z nagrodami, które umilą najmłodszym czas powrotu do szkoły.

To jednak nie wszystko – 150 osób, które w tym dniu dokona zakupów na kwotę min. 250 zł odbierze stylowe lunch boxy wraz z bidonem!

Zapraszamy całe rodziny i wszystkie dzieci 3 września do Galerii Sudeckiej. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł